Odwrócona osmoza - Demineralizacja - Delta Pomorze

delta.pomorze.pl
Witamy na:
Przejdź do treści

Menu główne:

Produkty

Doskonale wiemy jak istotną rolę w każdej dziedzinie życia odgrywa woda. Dlatego tak ważne jest, aby była czysta i zdrowa. Dzięki różnym procesom chemicznym mamy możliwość oczyszczania, które pozwoli nam na jej szerokie zastosowaniem.
Demineralizacja to jeden z procesów, który wykorzystywany jest do oczyszczania wody zkationów i anionów, w celu uzyskania cząsteczek pozbawionych złożonych związków chemicznych.
Demineralizację możemy przeprowadzać na dwa sposoby, przez:
• dekationizację – w celu pozbycia się w cyklu wodorowym kationów
• deanionizację – w wyniku procesu wodorotlenkowym usuwane są wszelkie aniony

Bardzo duże zapotrzebowanie na demineralizowaną wodę zauważamy zarówno w przemyśle, jak i w codziennym użytkowaniu. Zupełnie czysta woda zwana demineralizowaną lub destylowaną znajduje zastosowanie w przemyśle kosmetycznym , farmaceutycznym czy
w gabinetach stomatologicznych.
Wykorzystywana jest przez laboratoria analityczne oraz fotograficzne.
Używa się ją w systemach klimatyzacji, prasowalnicach, pralniach czy w akwarystyce. Zapotrzebowanie

na demineralizację odnajdujemy także w przemyśle motoryzacyjnym, przy produkcji ozdób choinkowych, luster czy szkła artystycznego.

W wielu przypadkach demineralizacja stosowana jest również w domostwach tam, gdzie zastosowana zostaje odwrócona osmoza. Proces ten
również stanowi sposób na uzyskanie zupełnie czystej wody. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu osobistego lub telefonicznego.
Zchęcią odpowiemy na wszystkie Państwa pytania oraz doradzimy, które metody uzyskiwania zdrowej iczystej wody będą dla Państwa najlepsze.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego